czwartek, 30 stycznia 2014

Miłośnicy czekolady... / The chocolate lovers...


Dzisiaj post z tych mało kulinarnych:)

Ostatnio przez przypadek w bibliotece natknęłam się na książkę Carole Matthews pt. "Klub miłośniczek czekolady"-moja pierwsza myśl...ciekawe, książka o czekoladzie, niekulinarna -to może być coś całkiem fajnego :)


Todays post is quite different becaouse it's not about foood, chocolate etc.....but it's about books. Awhile ago I was at the library and I noticed Carole Matthews book " The chocolate lovers' club". I thought- that might be something for me...book about chocolate, not cookery...why not:)


Powiem szczerze, że pochłonęłam książkę ( i zero czekoladowych rzeczy podczas czytania jej:D) w bardzo szybkim tempie. Jakie było moje zdziwienie i zadowolenie gdy w koszu z książkami za 5zł w jednej z sieciówek znalazłam drugą część tej książki pt. "Dieta miłośniczek czekolady". Książka opowiada o grupie przyjaciółek, prowadzących skrajnie inne życie, będących zupełnie różnymi osobami. Łączy je jedno - ogromne zamiłowanie do czekoladowych specyfików. Historie bohaterek w sposób lekki przeplatają się, no i na każdym kroku pojawia się czekolada - pod różnymi postaciami:)

To be honest, I absorbed this book (and zero chocolate things while reading it:D) very fast. I was really surprised when I found second part of this book :"The chocolate lovers' diet" for only 5zl:). "The chocolate lovers' club" is about 4 firends - very different people- which have different lives but one in common- chocolate :). Stories about friends are mixing in very ease way. And then there is chocolate - many shapes of chocolate :)Jeżeli macie ochotę na wciągającą, lekką, pełną humoru, zabawnych akcji i czekoladowego tła to jest to książka dla Was:). Tylko uważajcie, bo naprawdę wciąga (P. świadkiem, że jedno popołudnie i było po książce;P). Polecam czytać na wygodnej kanapie i w miłym towarzystwie herbaty/kawy;).

If you want to chill, have a nice, laughing evening with chocolate background this book is for you:). Just watch out becaouse it will pull you into chocolate world:)

Kolejną pozycją, którą chciałabym Wam polecić jest książka Joanne Harris pt. "Czekolada". Chyba każdy widział kiedyś film o tym samym tytule:). Książka jest jeszcze lepsza - nie ma nic lepszego niż czytanie i wyobrażanie sobie tych wszystkich smakołyków, które bohaterka książki wytwarza:)

 Książka opowiada o matce i córce, które trafiają do dość konserwatywnego miasteczka i otwierają w nim cukiernię z różnymi czekoladowymi specyfikami. Pech chce, że otwierają to miejsce w okresie Wielkiego Postu....i tu zaczynają się różne perypetie. Książka ciekawa i ciekawie przedstawiająca relacje i zachowania ludzi:). Co najważniejsze - naprawdę przyjemnie się ją czyta:).

Another, very light book, is Joanne Harris's book :"Chocolat". I guess, that you've seen this movie :). Book is better than movie:P. There is no better thing than imagining while reading...and when you're reading about chocolate stuff....imagining is such a sweet thing to do. The book is about mother and doughter which are going to the very conservative town. They open chocolate shop and deal with very difficult town people:)
Jeżeli coś Was zainteresowało, jakiś przepis Wam się spodobał - zapraszam do głosowania na mój blog w konkursie "blog roku" w kategorii "kulinarne":)

Wystarczy wysłać smsa o treści C00110 na numer 7122 (1,23zł). :)

Did you like what you saw? If yes, send sms at number 7122 "C00110" -vote for my blog as blog of the year :) Thanks:)


1 komentarz:

  1. czytałam zarówno klub jak i dietę miłośniczek czekolady i bardzo mi się podobały te książki ;) w swoich zbiorach mam tylko drugą część, ale cały czas poluję na pierwszą w jakiejś promocyjnej cenie... :<

    OdpowiedzUsuń