środa, 28 sierpnia 2013

Malinowa owsianka z odrobiną malibu / Rasberry oatmeal with whit of malibu


Uwielbiam świeże maliny :D Zazwyczaj zanim zdążę coś z nich zrobić, to zostaną one zjedzone w drodze z działki do domu (życie...a raczej może bardziej łakomstwo;P). Tym razem udało się zachować odrobinę malin do deseru.
Płatki owsiane na mleku z dodatkiem malibu, pokryte galaretką malinową z malinami, bitą śmietaną oraz świeżymi malinami - zestaw banalny ale dzięki malinom i malibu nabrał ciekawego aromatu i smaku:).
 Bez dodatku bitej śmietany i malibu jest to świetny pomysł na pożywne śniadanie, dzięki któremu przez dłuższy czas będziemy syci.

I loooove fresh raspberries:D I have fresh raspberries in my garden and this time I managed to hide some of them (before they were eaten in the garden-greediness I think:P) for desert. 
Raspberries oatmeal with milk, malibu, raspberry jelly and cream - great aroma and flavor:). 
 Raspberry oatmeal is a great idea for healthy and satiating breakfest (  without cream and malibu of course:P).

Składniki (components):

  • kubek płatków owsianych (cup of oatmeal)
  • 1 szklanka mleka  (cup of milk)
  • paczka galaretki malinowej (pack of raspberry jelly)
  • ilość malin wedle uznania:) (raspberries -amount of discretion )
  • śmietanka 36% ( cream)
  • kilka kostek gorzkiej czekolady(few cubes of chocolate)
  • 2-3 kieliszki malibu (few glasses of malibu)

Sposób przygotowania(how to prepare):

 1. Płatki owsiane zalać mlekiem, dodać czekoladę i gotować aż będą miękkie-jeżeli płatki będą gotowe przy połowie szklanki mleka nie trzeba dodawać pozostałego mleka:)

Boil oatmeal, milk and chocolate. If you don't need whole cup of milk-don't use it:).2. Zrobić galaretkę zgodnie z przepisem na opakowaniu dodając połowę mniej wody. Gdy galaretka będzie rozpuszczona dodaj malibu ;). Gdy lekko wystygnie-dodaj maliny.

Make jelly but ad half of the water which is in the recipe. Add malibu:). Add raspberries when it cool down.3. Ostatnia czynność to poukładanie wszystkiego w salaterkach:) Smacznego!:)

The last thing to do i to mix it all togehter in bowls:) Bon appetit!:)


P.S. Tymczasem trzymajcie kciuki, ponieważ w sobotę jest bardzo ważny dzień - poprowadzę po raz pierwszy warsztaty cukiernicze w trójmieście - coś czuję, że to będzie udana zabawa :) Mam nadzieję, że podołam:D

P.S. Meanwhile, keep your fingers crossed becaouse saturday is a big day - I will lead chocolate workshops for the first time in my life - I think that it will be fun:) I hope I will manage with it :D
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz