wtorek, 22 października 2013

Czekoladowa plastelina / Chocolate plasticine


  Kilka dni temu miałam okazję wypróbować moją nową "zabawkę" - czekoladową plastelinę (w końcuuuuu:D:D).

Zabawa taką plastelinę jest gwarantowana - to było jak powrót do dzieciństwa. Pomimo, że niezbyt potrafię rzeźbić ( i tego typu rzeczy tworzyć;P)uśmiech na mojej twarzy nie znikał w trakcie licznych prób. Posunę się nawet do stwierdzenia, że lepiej się tym robi ozdoby niż masą cukrową.

Szkoda, że wcześniej nie zauważyłam tego cudeńka na sklepowych półkach- na pewno jeszcze kiedyś po to sięgnę.


Jedyny minus plasteliny jest taki, że przy dłuższym rzeźbieniu po prostu się roztapia. Aczkolwiek przy odrobinie wprawy i umiejętnym "lepieniu" plastelina nie zdąży się roztopić....a jeżeli zacznie, to wystarczy odłożyć ją na chwilkę i znów jest jak nowa:)

W zestawie był 3 smaki - mleczna, gorzka i biała. Smakowo, szczerze mówiąc, szału nie ma ale za to ozdoby wychodzą genialne i nie robię się tragicznie twarde po odstaniu:)

 Postanowiłam wykorzystać plastelinę aby przyozdobić tartę, którą mieliście okazję zobaczyć w tym poście.

 Zatem, zapraszam na odrobinę zdjęć- może niektóre Was zainspirują do zabawy czekoladową plasteliną:)

A few days ago I had an opportunity to try my new toy - chocolate plasticine (yeyyyy!!!! At last:P). It was like a travel back in time to my childhood. Despite the fact that I can not sculpt I was smiling all the time:D I can even say that it was easier to make something from this plasticine than from sugar mass. It's pitty that I didn't know earlier that this thing existed....Big disadvantage of plasticine is that after a longer use it starts to melt down. But with a little bit of training and skills in sculpting it will not melt down....If it will-you have to just leave it for a second and it will be hard again:). There were 3 tastes in package - milk, whie and dark chocolate. It has  chocolate-like taste but this was made for ornaments....what is more- even with chocolate-like taste it's still much better than sugar mass;P. 
I made ornaments for apple tart that you can see here. So, take a look at what can be made from chocolate plasticine- mayby it will be an inspiration for you to make your own things;):)
A na koniec- filmik (niemy:P) ukazujący jaką konsystencję ma ta plastelina:):
Ending bonus - movie (speachless:P) that shows consistance of chcolate plasticine:):
3 komentarze: