środa, 30 stycznia 2013

Chocolate alternative!

 
http://fashionstyle-my.blogspot.com/2012/04/czekoladowa-kapiel.html
Dzisiaj polecam czekoladową alternatywę w sam raz dla osób, które nie mogą/nie lubią jeść czekolady. Przeglądając rozmaite blogi parające się tematem słodkości, znalazłam blog zajmujący się domowym spa(http://my-spa-beauty.blogspot.com). Tam natrafiłam na post o maseczkach z dodatkiem kakao!

Today I recommend chocolate alternative for those who can't or don't want to eat chocolate. While I was googling blogs with sweets recipies I found great eco-spa blog (http://my-spa-beauty.blogspot.com). I found there an interesting post about cocoa face masks.

Jako, że nigdy nie byłam fanką czekoladowych kosmetyków (nie wiem jak Wy ale moja skóra kleiła się po czekoladowych masłach/balsamach do ciała, a żele pod prysznic o takim zapachu mało się pieniły...no i o ile lubię zapach czekolady to nie powiem, żeby odpowiadał mi jej zapach towarzyszący mi przez cały dzień (!). No ale postanowiłam wypróbować taką alternatywę-czemu nie, nic złego z tego wyniknąć nie mogło:) Z 5 przepisów na maseczki zrobiłam mix i dodałam składnik spoza przepisów - rozpuszczoną gorzką czekoladę.


So, as I'm not a huge fan od  chocolate cosmetics ( I don't know about You but my skin has always been sticky after chocolate body lotions/butters. Chocolate shower gels weren't lathering and as far as I am huge fan of chocolate I never liked all-day-long-chemical-chocolate-smell afeter those cosmetics). But why not try this one?  What's the worst thing that could happen:) I made a combo from 5 recipes and added one extra ingredient:)

Zatem, przechodząc do sedna sprawy, oto składniki:
Therefore, let's get to the heart of the matter-ingredients.


 •  porcja maseczki nawilżającej bezzapachowej (lub po prostu porcja kremu nawilżającego)
 • gorzka czekolada (70-90g)-niecała tabliczka
 • łyżka miodu
 • 2 łyżeczki do herbaty kakaa
 Cel maseczki (Purpose of the face mask):

Dotlenienie cery, poprawa jędrności i elastyczności skóry, nawilżenie, poprawa samopoczucia, relaks.
  
Oxygenation of the skin, improvement of firmness and elasticity of the skin , hydration, improving of well-being and total relaxation.

Sposób przygotowania (Method of preparation):

Czekoladę należy rozpuścić w łaźni wodnej. Do roztopionej czekolady dodać kakao, miód i na końcu maseczkę nawilżającą.
  
We have to melt dark chocolate with butter in water bath. Then add cocoa, honey and  moisturizing mask.


                                                       Tak wygląda gotowa maseczka:
 Taką ciepłą maseczkę należy nałożyć na twarz i dekolt ( porcja starczy na bardzo grubą warswtę na całej twarzy i dekoldzie).

Put the warm face mask on your face and neckline (this ration will be enough for thick  layer on face and neckline).
 
Jakie były efekty? 

Otóż maseczka ( i jej nakładanie) świetnie wprawiła mnie w dobry nastrój-gdyby dodać do tego świece to można mówić o pełnym relaksie. Jej zapach był delikatnie czekoladowy i po zmyciu maseczki nie był intensywny i co ważne nie utrzymywał się długo :).
 Można też mówić o dawce nawilżenia dla skóry, która po tej maseczce była przyjemnie gładka i jędrna:). Co do pozostałych efektów-hmm myślę, że gdyby stosować taką maseczkę regularnie co jakiś czas, to może faktycznie efekty byłyby zauważalne-być może jeszcze nie raz na nią się skuszę:)


 Results:

Great hydration and huge cheering up (if you get the candles it will be totaly relaxing). The smell was fragile and after showering of the mask it wasn't intense and didn't last long:) I really recommend this face mask:).3 komentarze:

 1. ekstra! uwielbiam czekoladowe kosmetyki ;-) na pewno wypróbuję :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny jest masaż całego ciała w komorze czekoladowej, pobudza zmysły i wariuje ośrodek szczęścia. Może to taka domowa alternatywa trzeba spróbować.

  OdpowiedzUsuń
 3. Noooo gdyby tak mieć wannę (a nie prysznic:P) i duże zasoby czekolady to chętnie bym spróbowała:P

  OdpowiedzUsuń